Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Masážní oleje a aromaterapie

Masážní oleje a aromaterapie

459925_aroma„Masáž bez oleje je jako květina bez vůně.“

Masáže jsou neodmyslitelně spojovány také s aromatickými vůněmi esenciálních olejů. Během masáže pronikají esenciální oleje pokožkou a současně jsou inhalovány. Čich má v našem životě zvláštní význam, vůně nám působí potěšení a může zlepšit naši náladu. Při kombinaci masáže s použitím esenciálních olejů stimuluje terapie zejména nervový systém, jehož hluboké uvolnění blahodárně působí na tělo i mysl.

Esenciální oleje jsou extrahovány z květů, plodů, listů, kůry i kořenů nejrůznějších exotických i všedních rostlin. Každý olej získá extrahováním vlastní charakteristiku i vlastnosti a má léčivé účinky. Přírodní léčebná metoda zabývající se používáním esenciálních olejů se nazývá aromaterapie. Věda o aromaterapii je stará více než 3.000 let. Rozlišování účinků různých esencí a jejich používání při bolestech je ovšem činnost stará jako lidstvo samo.

10 nejčastějších rostlin užívaných k výrobě esenciálních olejů

Santalové dřevo (Santalum album)

Jedná se o nejstarší známý parfém, je doloženo jeho užívání před více než 4.000 lety. Dřevo santalu bílého má těžkou vůni, která má antidepresivní relaxační účinky na nervový systém. Je vhodné při chronických zánětech močových cest, nachlazení a mírnému kašli. Pro lidi, kteří trpí vlivem deprese sexuálními problémy, je santalové dřevo přirozeným afrodiziakem.

1243993_daisy_isolatedHeřmánek (Matricaria recutita)

Heřmánek patří k nejvšestrannějším esenciálním olejům. Má protikřečové účinky, snižuje teplotu a ulevuje při bolesti hlavy i svalů. Lečí problémy se zažíváním nervového původu, zvyšuje obranyschopnost organismu tvorbou červených krvinek a pomáhá při nespavosti.

Benzoe (Styrax benzoin)

Benzoe, česky benzovník, je asijský strom vytvářející pryskyřici, ze které se extrahuje silice. Má nádhernou vůni vanilky a je častou součástí inhalačních směsí. Jedná se o antiseptické sedativum, uvolňuje dýchací cesty, usnadňuje vykašlávání, pomáhá při astmatu, bronchitidě a chřipce. Benzoe může být použit kdykoliv, kdy vede napětí ke ztuhlosti hrudníku a omezení dýchání.

Pelargónie (Pelargonium graveolens)

Pelargónie se často přidává do esenciálních směsí, kde vytvoří harmonickou vůni.antidepresivní a osvěžující účinky. Je vhodná při nervovém vypětí, její koncentrace však musí být střídmá.

Ylang ylang (Cananga odorata var. genuina)

Kananga vonná je tropický strom z Indonésie. Kananga produkuje intenzivní, sladce vonící esenci se sedativními a antidepresivními účinky. Je vhodná při problémech s nespavostí, navály paniky, úzkostmi a depresemi. Osvědčila se jako účinné afrodiziakum a je součástí luxusních parfémů.

1103903_peppermintMáta peprná (Mentha piperita)

Esence z máty je klasickou ingrediencí při inhalacích pro léčbu kataru. Je účinná pro zmírnění dýchacích obtíží a povzbuzuje žaludeční činnost. Analgetické a protikřečové látky úspěšně tlumí bolesti hlavy a zmírňují nevolnost. Při únavě máta povzbuzuje mozkovou činnost.

Jasmín (Jasminum officinale)

Vůně jasmínu patří k jedněm z nejkrásnějších. Jasmín euforické účinky, navozuje optimismus a velkolepě pozdvihne náladu při depresi nebo apatii. Oleje z jasmínu zmírňují menstruační bolesti a jsou vhodné na problematické typy pleti. Jasmín působí také jako afrodiziakum.

Eukalyptus (Eucalyptus globus)

Olej z eukalyptu je jeden z nejlepších při dýchacích obtížích. Napomáhá hojení ran, účinně tiší migrénu, čistí vzduch a zlepšuje koncentraci. Eukalyptus patří k základním esencím celé aromaterapie.

Levandule (Levandula angustifolia)

Největšími producenty této známé vonící květiny jsou Francie a Španělsko. Levandule je po staletí užívána pro osvěžení domovů a pro své antistresové účinky. Účinná je při bolestech hlavy, trávicích obtížích, nespavosti a pro uklidnění. Uplatnění levandulových olejů je velmi různorodé; od balzamování popálenin, přes léčení kožních onemocnění a bolestí svalů až po použití do koupele pro hlubokou relaxaci. Levandule je také účinná proti molům.

1237571_lila_roseRůže stolistá (Rosa x damascena, centifolia)

Růžový olej je nejslavnější ze všech olejů. Od nepaměti je růže ceněna pro svou smyslnou vůni a vztahuje se k ní nejvíce symboliky. Účinky růžových olejů jsou sedativní, uklidňující a protizánětlivé. Esence z růží má velkou reputaci jako afrodiziakum. Olej je účinný při úzkosti a tišení svalového i nervového vypětí.

Esenciální oleje z citrusů

Citrusové plody jsou zdrojem esenciálních olejů, které mají podobné vlastnosti; jsou osvěžující, mají stimulační účinky, jsou blahodárné pro pleť a hodí se pro ranní koupel, která pozitivně nastartuje den a uspořádá myšlenky.

Bergamota (Citrus bergamia)

Pomerančovník hořký (Citrus aurantium var. amara)

Citroník (Citrus limonum)

Grapefruit (Citrus x maxima paradisi)

Mandarinka (Citrus reticulata)

Limetka (Citrus aurantifolia)


Diskuse (12 komentářů)

JITKA, (07. 07. 2010 06:23) Reagovat
Ať už jde o masáž erotickou či neerotickou, upřednostňuji esenciální oleje z citrusů. Mám totiž ráda jemné vůně. Dokážíí mě příjemně uvolnit. Mohu jen doporučit...
monista77, (03. 12. 2010 13:05) Reagovat
Dobrý den , mohla byste mi nějáký konkrétní doporučit? Moc děkuji.
LENKA, (13. 09. 2010 13:19) Reagovat
Já zase nedám dopustit na vanilku a na sladší vůně, ty ve mě vzbuzují vzrušení...
MARTINA, (27. 04. 2011 04:43) Reagovat
Záleží na každém, jakou má rád vůni. Každopádně já volím spíš lehké vůně. Sice mají asi těžší vůně větší erotický náboj, ale mě z nich pak bolí hlava, a to erotičnu příliš neprospívá. 8)
LUCKA, (24. 10. 2011 08:55) Reagovat
Já mám ráda jen jemně pikantní vůně, ty vyloženě těžké taky nemusím. Nemusím však ani citrusové.
IRIS, (23. 01. 2012 09:36) Reagovat
Já myslím, že nezáleží ani tak na vůni samotné (jestli je lehčí či těžší), ale že záleží na výrobci vůně. I příjemné vůně mohou působit uměle a nemusí z nich člověku být dobře.
OTEC, (17. 06. 2011 09:00) Reagovat
Já upřednustňuju masážní olej s vůní čokolády :-). Dodává mi sílu... a pořádně mě uvolní,doporučuju ;-)
MARTINA, (25. 05. 2012 06:56) Reagovat
My si tedy s partnerem masáže neprovádíme, takže oleje nekupujeme, ale máme rádi, nebo alespoň já mám ráda kvalitní vonné svíčky. Vždycky tím provoním celý byt.
Ivana, (20. 07. 2012 06:26) Reagovat
My jsme tedy zatím neprováděly erotickou masáž za pomocí speciálních masážních olejů, ale uvažuju, že je zakoupím. Máme oba rádi masáž a často to končí sexem a nebaví nás si pořád dávat pozor, aby se masážní olej (který není určen pro erotické hrátky) se nedostal tam, kam nemá...
Kris, (09. 10. 2012 10:47) Reagovat
U těch masážních na erotické hrátky je fakt dobrý, že slouží rovnou jako lubrikanty.
Pavla, (29. 01. 2013 07:30) Reagovat
Právě, my jsme dříve používali na masáže krémy, co jsme měli normálně doma. Akorát pak jsme dali masáži erotický podtext a chtělo to najít něco, co nevadí, když se dostane na intimní místa. Nu a tak jsme objevily masáží oleje.:)
kk, (16. 04. 2013 14:09) Reagovat
jo, jo, u nás v ložnici si už taky našly svoje místo. Není to tak dávno, co jsme je začaly používat. Je to fajn.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Masážní oleje
Kontakty