Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Aromaterapie a masážní oleje

Aromaterapie a masážní oleje

Současně s masáží se rozvíjelo také umění aromaterapie. Masáž prováděná s použitím esenciálních olejů vždy měla a stále má za následek intenzivnější prožití celé masáže. Esenciální oleje jsou extrahovány z nejrůznějších rostlin a plodů, přičemž každý olej má ve výsledku specifické vlastnosti.

Mezi nejznámější patří oleje s esencí ze santalového dřeva, tropického stromu ylang ylang, růže, jasmínu, levandule, eukalyptu, heřmánku a máty.

 

K častým vlastnostem olejů patří antidepresivní, protikřečové, relaxační a euforické účinky. Mnoho esenciálních olejů se používá jako přírodní afrodiziakum.

Velmi populárními se stávají svěží esenciální olejetropických citrusů jako je pomeranč, citron, grep a bergamota. Oleje z citrusů jsou vhodné pro pročištění organismu zvenčí i zevnitř. Jejich osvěžující vůně povzbuzuje ducha, pomáhá uspořádat myšlenky, dodává energii při nervovém vyčerpání a zvyšuje sexuální touhu.

Příprava na erotickou masáž

  • Ze všeho nejdůležitější je správné načasování. Těžko bude masáž účinná pokud budete mít dům plný lidí a efektivní nebude ani v případě časového omezení. Pro masáž si zajistěte dostatek nerušeného času i prostoru.
  • Příprava místnosti je často podceňována, ovšem správná atmosféra má velký vliv na celkové uvolnění. Zvolte si klidný, uklizený pokoj bez rušivých elementů. Vyvětrejte a následně pokoj dostatečně vyhřeje.
  • Pro příjemnou atmosféru zvolte přítmí nebo svíčky. Můžete využít vonné tyčinky. Pusťte tlumenou, klidnou hudbu. Připravte si dostatečné množství masážního oleje a teplé ručníky. Ručníky jsou důležité nejen pro přikrytí partnera, ale také jako podložka, protože oleje často zanechávají skvrny, které se z ložního prádla obtížně odstraňují.
  • Protože se připravujete na masáž erotickou, není špatné přichystat si šátek, kterým partnerovi zavážete oči. Když Váš partner nebude vidět, budou pro něj doteky intenzivnější a vzrušivější.
  • Erotická masáž vychází z masáže klasické, rozdíly jsou v neomezené intimnosti, která je jejím smyslem. Pamatujte, že není účelem partnera vzrušit přívalem sexuálního dráždění, ale citlivými doteky a hlazením všech partií na těle přivodit pomalé, ale za to nekonečně hluboké uvolnění těla a mysli.
  • Každému doteku věnujte patřičnou pozornost a prožívejte jej spolu s partnerem. Masážní pohyby provádějte pomalu a důkladně. Představujte si, že se každým svým pohlazením chcete dotknout ne partnerova těla, ale jeho duše.
  • Nebojte se použít větší množství masážního oleje. Umožní Vám to naprosto hladké klouzání po pokožce. Myslete na to, že je olej studený a vždy než se novou dávkou dotknete partnera, olej zahřejte ve dlaních.

Průběh erotické masáže

Které pohyby použít?

Nemusíte mít masérský kurz aby jste dokázali provést kvalitní masáž. Řiďte se příjemnými pocity masírovaného partnera. Používejte hlazení a nebojte se zkusit takové pohyby, které jsou příjemné Vám. Sledujte partnerovu reakci, možná, že objevíte tajné erotogenní zóny. Je doporučující začít masírovat nejprve zádní část. Postupujte od krku, přes ramena, záda, hýždě, stehna až k lýtkům. Pak partnera otočte, přední část těla masírujte od zdola nahoru s použitím jemnějšího tlaku.

Mocné povzbuzení na závěr

V závěru masáže se může ukázat, že Váš partner upadl do hlubokého, sladkého spánku. Pokud na něj vliv terapie zapůsobil opačně, můžete se těšit na porci sexuální energie a vášnivé milování.

Účinek kvalitně provedené masáže má obvykle více tváří a začne působit okamžitě. K hlavním aspektům patří příval pozitivní energie, tělesné uvolnění a dosažení emocionální vyrovnanosti. Tento blahodárný výsledek má často dlouhodobější trvání.


Diskuse (12 komentářů)

MONČA, (20. 09. 2010 09:54) Reagovat
MIluju masáže, jak ty normální, ale v poslední době jsme s manželem začali praktikovat právě ty erotické za použítí různých olejů a je to naprosto úžasné. Naprosto se od toho odreaguju. Nejen že jdeMIluju masáže, jak ty normální, ale v poslední době jsme s manželem začali praktikovat právě ty erotické za použítí různých olejů a je to naprosto úžasné. Naprosto se od toho odreaguju. Nejen že jde o úžasnou předehru, ale zbavuju se tak i stresu a napětí, které se za celý den ve mě hromadí.
MONČA, (20. 09. 2010 09:55) Reagovat
Omlouvám se, trošku jsem hnula s textem, ale snad je to dost srozumitelné...
Zuzka, (24. 07. 2012 07:15) Reagovat
Souhlasím s Mončou. Já někdy ani chuť na sex nemám, ale pak mi přítel dá masáž a sklouzne do té erotické a hned změním názor.:)
PETR, (29. 08. 2011 06:40) Reagovat
Masážní oleje mě zaujaly a inspirovaly. Asi taky zkusím svou partnerku překvapit. Bude mít radost.:)
JOHANKA, (15. 12. 2011 08:32) Reagovat
Tak já celkově mám ráda nejrůznější vůně. Pořád si doma zapaluju vonné svíčky, aromalampu, dělám si bylinkové koupele atd. Proto jsem i začala zkoušet vonné olejíčky na erotické masáže a jsem ráda, že to baví i mého partnera.
Lenka, (29. 06. 2012 08:22) Reagovat
Je to příjemné si občas dopřát erotickou masáž. Nikdy dřív jsem to nepraktikovala, ale pak jsem si našla přítele, který na to je a začalo se mi to líbit. Je to super předehra.
martina, (23. 08. 2012 09:41) Reagovat
Já jsem také dříve nevěděla nic o erotické masáži. Jo, nějaké hlazení a tak, ale nenapadlo mě to přímo pojmout jako erotickou masáž, ale našla jsme si o tom na netu a příjemně jsem s tím partnera překvapila. Tak teď si čas od času uděláme čas a hrajeme si...:)
dany, (28. 08. 2012 12:46) Reagovat
Tak my s partnerem, tak nějak k erotické masáži dospěli sami, aniž bysme se nejdříve někde museli dozvědět o tom, že existuje. Zkrátka máme rádi dlouhé předehry. Jen jsme k tomu nepoužívali žádný masážní olej. Až teď jsme se rozhodli nějaký najít. Nejdříve jsem se dívala na obyčejné masážní oleje a teď koukám, že existují i přímo na erotickou masáž. Tak teď už se jen s partnerem domluvit na vůni.
Adalain, (28. 09. 2012 09:44) Reagovat
A nebo ho nějakou příjemnou vůní překvapit. Určitě alespoň tušíš, která vůně by mu udělala radost. Občas si s přítelem připravujeme erotická překvápka a je to velmi příjemné, alespoň si nezevšedníme...:)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Masážní oleje
Kontakty