Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Aromaterapie a masážní oleje

Aromaterapie a masážní oleje

Současně s masáží se rozvíjelo také umění aromaterapie. Masáž prováděná s použitím esenciálních olejů vždy měla a stále má za následek intenzivnější prožití celé masáže. Esenciální oleje jsou extrahovány z nejrůznějších rostlin a plodů, přičemž každý olej má ve výsledku specifické vlastnosti.

Mezi nejznámější patří oleje s esencí ze santalového dřeva, tropického stromu ylang ylang, růže, jasmínu, levandule, eukalyptu, heřmánku a máty.

 

K častým vlastnostem olejů patří antidepresivní, protikřečové, relaxační a euforické účinky. Mnoho esenciálních olejů se používá jako přírodní afrodiziakum.

Velmi populárními se stávají svěží esenciální olejetropických citrusů jako je pomeranč, citron, grep a bergamota. Oleje z citrusů jsou vhodné pro pročištění organismu zvenčí i zevnitř. Jejich osvěžující vůně povzbuzuje ducha, pomáhá uspořádat myšlenky, dodává energii při nervovém vyčerpání a zvyšuje sexuální touhu.

Příprava na erotickou masáž

  • Ze všeho nejdůležitější je správné načasování. Těžko bude masáž účinná pokud budete mít dům plný lidí a efektivní nebude ani v případě časového omezení. Pro masáž si zajistěte dostatek nerušeného času i prostoru.
  • Příprava místnosti je často podceňována, ovšem správná atmosféra má velký vliv na celkové uvolnění. Zvolte si klidný, uklizený pokoj bez rušivých elementů. Vyvětrejte a následně pokoj dostatečně vyhřeje.
  • Pro příjemnou atmosféru zvolte přítmí nebo svíčky. Můžete využít vonné tyčinky. Pusťte tlumenou, klidnou hudbu. Připravte si dostatečné množství masážního oleje a teplé ručníky. Ručníky jsou důležité nejen pro přikrytí partnera, ale také jako podložka, protože oleje často zanechávají skvrny, které se z ložního prádla obtížně odstraňují.
  • Protože se připravujete na masáž erotickou, není špatné přichystat si šátek, kterým partnerovi zavážete oči. Když Váš partner nebude vidět, budou pro něj doteky intenzivnější a vzrušivější.
  • Erotická masáž vychází z masáže klasické, rozdíly jsou v neomezené intimnosti, která je jejím smyslem. Pamatujte, že není účelem partnera vzrušit přívalem sexuálního dráždění, ale citlivými doteky a hlazením všech partií na těle přivodit pomalé, ale za to nekonečně hluboké uvolnění těla a mysli.
  • Každému doteku věnujte patřičnou pozornost a prožívejte jej spolu s partnerem. Masážní pohyby provádějte pomalu a důkladně. Představujte si, že se každým svým pohlazením chcete dotknout ne partnerova těla, ale jeho duše.
  • Nebojte se použít větší množství masážního oleje. Umožní Vám to naprosto hladké klouzání po pokožce. Myslete na to, že je olej studený a vždy než se novou dávkou dotknete partnera, olej zahřejte ve dlaních.

Průběh erotické masáže

Které pohyby použít?

Nemusíte mít masérský kurz aby jste dokázali provést kvalitní masáž. Řiďte se příjemnými pocity masírovaného partnera. Používejte hlazení a nebojte se zkusit takové pohyby, které jsou příjemné Vám. Sledujte partnerovu reakci, možná, že objevíte tajné erotogenní zóny. Je doporučující začít masírovat nejprve zádní část. Postupujte od krku, přes ramena, záda, hýždě, stehna až k lýtkům. Pak partnera otočte, přední část těla masírujte od zdola nahoru s použitím jemnějšího tlaku.

Mocné povzbuzení na závěr

V závěru masáže se může ukázat, že Váš partner upadl do hlubokého, sladkého spánku. Pokud na něj vliv terapie zapůsobil opačně, můžete se těšit na porci sexuální energie a vášnivé milování.

Účinek kvalitně provedené masáže má obvykle více tváří a začne působit okamžitě. K hlavním aspektům patří příval pozitivní energie, tělesné uvolnění a dosažení emocionální vyrovnanosti. Tento blahodárný výsledek má často dlouhodobější trvání.


Diskuse (12 komentářů)

Radovan, (21. 11. 2012 13:24) Reagovat
Proti masážním olejům nic nemám, ani vonné svíčky mě moc nevadí (i když nevyhledávám je), ale nemám rád vonné tyčinky. Přítelkyně s nimi vždy zasmradí celý byt. bolí mě z toho hlava...
Klára, (10. 04. 2013 06:31) Reagovat
Pro mě jsou vonné tyčinky také příliš těžké. ne že by mě nějak zvlášť vadily, když je má někdo zapálené, ale sama si je domů nekupuju, ale mám ráda takové ty svíčky s kalíšky, ze kterých se odpařuje voda s vonnou esencí.
Vlaďka, (06. 06. 2013 13:53) Reagovat
Zkusili jsme s manželem aromatickou masážní svíčku VitaOcéan s vůní zeleného čaje. Je to super zážitek, když Vás partner masíruje nahřátým aroma olejem v kombinaci s přírodním voskem. Super. Doporučuji všem. V
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Masážní oleje
Kontakty